Více než čtvrtina firem musela v posledním roce zastavit celou výrobu kvůli poruše jeřábu či kladkostroje. A více než třetina těchto poruch zastavila výrobu na několik dní. To jsou varovná čísla, která vyplývají z aktuálního průzkumu mezi uživateli zdvihací techniky v ČR.

02_obr_01

Přitom pravidelnou péčí o jeřáby lze nenadálým poruchám a odstávkám efektivně předcházet. Ať už se jedná o šetrnou obsluhu, pravidelné preventivní kontroly anebo automatizované systémy, které dokáží upozornit uživatele, že by mohlo dojít k poruše ještě předtím, než se to skutečně stane. V průzkumu se ukázalo, že firmy, které například využívají automatizované systémy pro údržbu jeřábů, čelily nenadálým odstávkám výrazně méně často (v 23 % případů) než firmy, které o jeřáb pečují pouze v rámci zákonných revizí (čelily odstávkám v 32 % případů). Významně omezit odstávky lze také pravidelnými preventivními kontrolami v průběhu roku.

02_obr_02

Jeřáby Demag a Konecranes patří k nejspolehlivějším na trhu

Zajímavostí je statistika nenadálých odstávek podle toho, jaké značky jeřábů firmy používají. Průzkum ukázal, že firmy, které používají pouze jeřáby Demag či Konecranes, čelily vážným poruchám jeřábů v loňském roce výrazně méně často (v 22 % případů) než firmy, které používají jiné značky jeřábů anebo mají jeřáby více značek (čelily odstávkám v 29 % případů).

02_obr_03

O projektu

Crane Monitor je unikátní výzkumný projekt, který realizuje výzkumná agentura B-inside pro společnost Konecranes and Demag. Projekt sleduje situaci na trhu průmyslových jeřábů a zdvihacích zařízení v České republice, umožňuje sdílení zkušeností mezi firmami, které tato zařízení používají, a pomáhá zefektivnit výběr a následný servis jeřábové techniky ve firmách. Aktuální vlna projektu proběhla na podzim roku 2018 a zúčastnilo se jí 312 respondentů, kteří jsou ve výrobních firmách odpovědní za výběr nebo údržbu jeřábové techniky.

Vázací prostředky

K produktům Konecranes a Demag umíme nabídnout komplexní řešení v oblasti manipulace. Rádi vám doporučíme vázací prostředky přesně dle vašich potřeb. Využít můžete také náš nový eshop  www.jeraby-vazaky.cz, kde aktuálně nabízíme slevu 5% na celý sortiment vázacích prostředků.